Name | Events | Yr. | Hometown | High School (Prev. School) |
---|---|---|---|---|
Nick Babbitt | Throws | 5th/Sr./Sr. | Milwaukee, Wis. | Nicolet |
Chris Bednarczyk | Distance | Jr./Jr./So. | Westfield, Ind. | Westfield |
Nathan Bluhm | Distance | Fr./Fr./Fr. | Elkhorn, Wis. | Elkhorn Area |
Blane Bowen | Distance | So./So./Fr. | Grand Blanc, Mich. | Grand Blanc |
Wally Bradford | Distance | Fr./Fr./Fr. | Mukwonago, Wis. | Mukwonago |
Chris Bradley | Sprints | Fr./Fr./Fr. | ||
Keith Button | Distance | Jr./So./So. | Farmington Hills, Mich. | Farmington |
David Carter | Distance | Sr./Jr./Jr. | Arlington Heights, Ill. | John Hersey |
Taylor Deloye | Sprints | So./Fr./Fr. | Lincolnshire, Ill. | Stevenson |
Nick Fagan | Distance | So./Fr./So. | Sycamore, Ill. | Sycamore |
Bryan Gill | Distance | 5th/Sr./Sr. | Columbia City, Ind. | Columbia City |
Joel Hartenberger | Distance | Jr./Jr./Jr. | Albuquerque, N.M. | Sandia |
Chris Hovan | Jumps | So./Fr./Fr. | Elkhart, Ind. | Elkhart Christian |
Joe Johnson | Distance | Fr./Fr./Fr. | Darien, Ill. | Downers Grove South |
Pat Johnson | Distance | So./Fr./Fr. | Oil City, Pa. | Cranberry (Monmouth) |
Mike Kash | Sprints | Fr./Fr./Fr. | Woodridge, Ill. | Lemont Township |
Chris Lechner | Distance | Sr./Jr./Sr. | Darien, Ill. | Hinsdale South |
Vince Liuzzo | Multis | So./So./So. | Jamestown, N.Y. | Jamestown |
Jarrett Mickens | Jumps/Sprints | Jr./Jr./Jr. | Aurora, Ill. | Waubonsie Valley |
Mack Morris | Distance | So./So./Fr. | Eden Prairie, Minn. | Benilde-St. Margaret's |
Jordan Piaskowy | Distance | So./So./So. | Crete, Ill. | Illiana Christian |
Alex Rahn | Hurdles | Fr./Fr./Fr. | Brainerd, Minn. | Brainerd |
Andrew Rixon | Throws | Fr./Fr./Fr. | Deerfield, Ill. | Deerfield |
Bill Rixon | Throws | So./So./So. | Deerfield, Ill. | Deerfield |
Ryan Ruppel | Sprints | Jr./Jr./Jr. | Grand Blanc, Mich. | Grand Blanc |
Caleb Schmal | Distance | So./So./So. | Thornton, Ill. | Illiana Christian |
Derek Schnake | Distance | So./So./So. | Chicago, Ill. | Lincoln Park |
Steve Schubert | Jumps | Jr./Jr./Jr. | Lisle, Ill. | Benet Academy |
Eric Slenk | Sprints | Fr./Fr./Fr. | Holland, Mich. | Christian |
Joe Spitzzeri | Sprints | Fr./Fr./Fr. | Elburn, Ill. | Kaneland |
Ryan Stegenga | Throws | Fr./Fr./Fr. | South Holland, Ill. | Illiana Christian |
Charlie Walesa | Jumps | Fr./Fr./Fr. | Chicago, Ill. | Luther North |
2009-10 Men's Track & Field Coaches | |
---|---|
Ryan Moore | Head Coach |
Peter McNaughton | Assistant Coach (Sprints/Hurdles) |
James Overbo | Assistant Coach (Jumps) |
Adam Piaskowy | Assistant Coach (Distance) |
Mike Straubel | Assistant Coach (Distance) |
Steve Bartholomew | Strength and Conditioning Coach |
Larisa Manuel | Graduate Assistant |